Aktualności

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 1421 22 następna »

Blue Flag na 2014 już przyznane!

Blue Flag na 2014 już przyznane!
Znamy już kąpieliska i mariny wyróżnione Błękitną Flagą na sezon 2014. Liczba Błękitnych Flag w porównaniu do ubiegłego sezonu po raz kolejny wzrosła. W gronie obiektów wyróżnionych międzynarodowym ekocertyfikatem Błękitna Flaga witamy w tym roku po raz pierwszy Kąpielisko Władysławowo oraz Port Żeglarski w Wapnicy. Wyszystkie wyróżnione obiekty potwierdziły doskonałą czystość wody, wysokie standardy bezpieczeństwa oraz działania z zakresu edukacji ekologicznej. Pełna lsita tutaj.

Certyfikat Zielone Biuro dla ING Bank Śląski SA

Certyfikat Zielone Biuro dla ING Bank Śląski SA
Centrala ING Banku Śląskiego SA w Warszawie uzyskała Certyfikat Zielone Biuro. To już kolejny bank w Polsce, którego pracownicy nie drukują zbędnych dokumentów, korzystają z energooszczędnych serwerów, a materiały biurowe zakupują tylko od społecznie odpowiedzialnych dostawców.

Certyfikat Zielony Sklep dostępny dla sklepów internetowych

Certyfikat Zielony Sklep dostępny dla sklepów internetowych

Certyfikat Zielony Sklep jest już dostępny dla sklepów internetowych i ich klientów Kontynuacja udanej współpracy Fundacji Partnerstwo dla Środowiska z Tchibo Warszawa umożliwiła rozszerzenie certyfikatu na branżę handlu internetowego, poprzez uzupełnienie wymagań o kwestię bezpieczeństwa zakupów internetowych, informacji o produkcie i zrównoważonej logistyki dostaw.

Aby otrzymać certyfikat firma musi poddać się audytowi środowiskowemu przeprowadzanemu przez akredytowanego audytora. Celem audytu jest zweryfikowanie spełnienia kryteriów standardu. Certyfikat Zielony Sklep przyznawany jest na okres dwóch lat.

Poprzez rozszerzenie certyfikatu dajemy możliwość wzięcia odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz kwestie społecznej odpowiedzialności powiększającej się liczbie przedsiębiorców oraz konsumentów branży e-commerce” mówi Rafał Serafin, Prezes Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.

Pierwszy w Polsce Certyfikat Zielony Sklep dla branży e-commerce otrzymał sklep internetowy Tchibo.pl.

« poprzednia 1 24 5 6 7 8 9 10 11 12 13 1421 22 następna »

 

 

Kalendarz


 

 

Darczyńcy


Aktywna edukacja ekologiczna na Zielonych Szlakach Greenways

"Aktywna edukacja ekologiczna na Zielonych Szlakach Greenways", Styczeń 2009-Marzec 2011
Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
NFOŚiGW

Partnerzy

zpp
Instytut Spraw Obywatelskich
Polska Naturalnie
urban mines

fee
ecf
environment lillehammer

Partnerzy Strategiczni

Tchibo w Polsce 
TOYOTA
Kraft Foods
KNAUF Insulation

Media

EkoNews
CR navigator
ngo.pl
ekologia.pl
Portal Samorzadowy