Aktualności

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 1521 22 następna »

Certyfikat Zielony Sklep dostępny dla sklepów internetowych

Certyfikat Zielony Sklep dostępny dla sklepów internetowych

Certyfikat Zielony Sklep jest już dostępny dla sklepów internetowych i ich klientów Kontynuacja udanej współpracy Fundacji Partnerstwo dla Środowiska z Tchibo Warszawa umożliwiła rozszerzenie certyfikatu na branżę handlu internetowego, poprzez uzupełnienie wymagań o kwestię bezpieczeństwa zakupów internetowych, informacji o produkcie i zrównoważonej logistyki dostaw.

Aby otrzymać certyfikat firma musi poddać się audytowi środowiskowemu przeprowadzanemu przez akredytowanego audytora. Celem audytu jest zweryfikowanie spełnienia kryteriów standardu. Certyfikat Zielony Sklep przyznawany jest na okres dwóch lat.

Poprzez rozszerzenie certyfikatu dajemy możliwość wzięcia odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz kwestie społecznej odpowiedzialności powiększającej się liczbie przedsiębiorców oraz konsumentów branży e-commerce” mówi Rafał Serafin, Prezes Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.

Pierwszy w Polsce Certyfikat Zielony Sklep dla branży e-commerce otrzymał sklep internetowy Tchibo.pl.

Targi społecznej odpowiedzialności biznesu

Targi społecznej odpowiedzialności biznesu

Targi CSR to doskonała okazja, aby dowiedzieć się jak biznes rozumie swoją odpowiedzialność za ludzi i środowisko. Ponad 50 wystawców - firm, ale również organizacji pozarządowych i instytucji będzie prezentowało swoje projekty ekologiczne, wolontariackie oraz programy zaangażowania społecznego. 5. Targi CSR, organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbywają się 1 kwietnia br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dla zwiedzających udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Podczas tegorocznych 5. Targów CSR zostanie uruchomiona internetowa TV CSR, dostępna m.in. na stronach: odpowiedzialnybiznes.pl, targiCSR.pl i biznes.pl. Tematami przewodnimi telewizji będą: zrównoważone miasta oraz CSR w branżach. Pełny program telewizji, nadającej na żywo z Targów CSR na Stadionie Narodowy, dostępny tutaj.


Targi CSR są bezpłatne dla uczestników i uczestniczek oraz otwarte (nie obowiązuje rejestracja) dla różnych grupy odbiorców: przedstawicieli firm zainteresowanych rozwijaniem i wdrażaniem rozwiązań z zakresu CSR, dziennikarzy, konsumentów, studentów, studentki, przedstawicieli/ek organizacji pozarządowych, osoby zainteresowane tematem zrównoważonych miast oraz wszystkich, którym bliska jest odpowiedzialność społeczna i zrównoważony rozwój.

Czytaj więcej

Zielone Biuro - podsumowanie roku 2013

Od 2009 roku 247 biur potwierdziło certyfikatem Zielonego Biura, że funkcjonują zgodnie z zielonymi standardami. Wiele biur przystąpiło do re-certyfikacji aby zapewnić sobie dostęp do najnowszych rozwiązań i innowacji w praktyce prowadzenia zielonego biura. Odpowiadając na liczne zapytania, Fundacja postanowiła bardziej aktywnie propagować standardy Zielonego Biura w Polsce przyczyniając się do powstania społeczności Zielonego Biura. W wyniku I Zjazdu Zielonych Biur w grudniu 2012, postanowiliśmy uruchomić kampanię informacyjno-edukacyjną, której ważną częścią będzie kwartalnie wydawany biuletyn.

Czytaj więcej

« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 1521 22 następna »

 

 

Kalendarz


 

 

Darczyńcy


Aktywna edukacja ekologiczna na Zielonych Szlakach Greenways

"Aktywna edukacja ekologiczna na Zielonych Szlakach Greenways", Styczeń 2009-Marzec 2011
Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
NFOŚiGW

Partnerzy

zpp
Instytut Spraw Obywatelskich
Polska Naturalnie
urban mines

fee
ecf
environment lillehammer

Partnerzy Strategiczni

Tchibo w Polsce 
TOYOTA
Kraft Foods
KNAUF Insulation

Media

EkoNews
CR navigator
ngo.pl
ekologia.pl
Portal Samorzadowy