Letnie śniadanie biznesowe w siedzibie Benefit Systems SA

Letnie śniadanie biznesowe w siedzibie Benefit Systems SA
Tym razem gościliśmy w firmie Benefit Systems SA. W spotkaniu uczestniczyło 25 osób reprezentujących firmy posiadające certyfikaty ekologiczne. Tematem wiodącym letniego śniadania biznesowego była “optymalizacja procesów biurowych metodologią Lean Action” Mówiliśmy o tym, jak unikać strat w procesach biurowych, jak ważna jest dobra organizacja pracy i jak to robić. Michał Wolak z Lean Action Sp. z o,.o. przedstawił na czym polega metodologia Lean. Okazuje się że średnia efektywność pracy w biurze nie sięga nawet 50%, są natomiast proste sposoby na to by ją zwiększyć. Kluczowe znaczenia w tych procesach ma zaangażowanie kierownictwa, szkolenie pracowników wszystkich szczebli, mierzenie efektywności procesów, zaangażowanie do usprawnienia całego zespołu oraz uruchomienie programu Kaizen.
Na śniadaniu nie zabrakło fantastycznych inspiracji związanych z zielonym biurem, tym razem inspirował nas Benefit Systems. Przykładów pozytywnych zmian było wiele, jak chociażby ograniczenie zużycia papieru przy zamianie na papier z recykligu makulatury czy wymiana środków na biodegradowalne.

Podczas śniadania biznesowego wręczyliśmy także certyfikat Zielone Biuro dla firmy Benefit Systems SA.

Kolejne śniadanie już po wakacjach, przy okazji zachęcamy do bezpiecznego i świadomego wypoczynku, wybierajmy plaże z certyfikatem Blue Flag i hotele z certyfikatem Green Key. Lista plaż i hoteli na stronach www.blekitnaflaga.org oraz www.green-key.org.pl

 

 

Kalendarz


 

 

Darczyńcy


Aktywna edukacja ekologiczna na Zielonych Szlakach Greenways

"Aktywna edukacja ekologiczna na Zielonych Szlakach Greenways", Styczeń 2009-Marzec 2011
Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
NFOŚiGW

Partnerzy

zpp
Instytut Spraw Obywatelskich
Polska Naturalnie
urban mines

fee
ecf
environment lillehammer

Partnerzy Strategiczni

Tchibo w Polsce 
TOYOTA
Kraft Foods
KNAUF Insulation

Media

EkoNews
CR navigator
ngo.pl
ekologia.pl
Portal Samorzadowy